COVİD-19 Aşısı ve Avrasya Bakımevi’ nde PANDEMİ

Ülkeler arasında süregelen covid-19 salgını nedeniyle yaşlılarımızın ve yaşlı yakınlarımızın kafalarında bir çok soru işareti oluşmaktadır. Kuruluş olarak yaşlılarımızın sağlığını korumak en temel prensiplerimiz arasında olup bu konu kapsamında yaşlılarımızı korumak adına Avrasya Bakımevi ailesi olarak aldığımız önlemlerden taviz vermemekteyiz.

COVİD-19 salgınından korunmak amacıyla aldığımız önlemler:

  • Yaşlılarımızın kuruma yatışı yapılmadan önce COVİD-19 testlerinin yapılmış olması ve negatif çıkması gerekmektedir.
  • Personellerimiz işe alınmadan önce COVİD-19 testlerinin negatif çıkmış olması gerekmektedir.
  • Kurum içerisinde personellerimizin maske, eldiven, dezanfektan kurallarına uyumu sürekli olarak denetlenmektedir.
  • Kurum içerisinde izolasyon odamız bulunmakta, hastane kontrolüne giden ya da kurum dışına geçici süre gidip kuruma geri dönen yaşlılarımızın kuruma girişinden sonra ilk 15 gün izolasyon odasında gözlemi yapılmaktadır.
  • Her katta dezanfektan, eldiven, maske bulunmaktadır.
  • Asansör, kapı kulpları, merdiven tutamaçları, tuvaletler, yatak kenarları gibi çok temas edilen yüzeyler belirli aralıklarla düzenli olarak dezanfekte edilmektedir.

COVİD-19 aşısıyla alakalı;

Sağlık Bakanlığının aldığı kararlar doğrultusunda kurumumuzda kalan yaşlılar aşı için öncelikli sınıfta bulunmaktadırlar. Bu konuyla ilgili kurumumuz ilçe sağlıkla iş birliği içerisinde olup aşılanma süreci hem personelimiz hem de yaşlılarımız için ilçe sağlıkla irtibat halinde yapılacaktır.